Depilacja laserowa

Fotoepilacja jest metodą pozwalającą trwale usunąć owłosienie z dowolnej okolicy ciała. Dzięki wykorzystaniu zjawiska selektywnej fototermolizy możliwe jest dostarczenie dużej dawki energii do cebulki włosa i jej zniszczenie bez uszkodzenia otaczających tkanek. Energia pochłaniana jest przez melaninę zawartą we włosie, dzięki czemu dochodzi do przegrzania i uszkodzenia opuszki włosa – części odpowiedzialnej za jego wzrost.

Włosy mogą znajdować się w różnych fazach wzrostu, ale tylko te w fazie aktywnej – anagenu mogą zostać trwale usunięte, dlatego konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Stosowane przez nas urządzenie bazuje na nowej technologii VPL wykorzystującej światło impulsowe podobnie jak w starszej metodzie IPL, jednak zamiast jednego wysokoenergetycznego impulsu emitowana jest seria impulsów o niższej energii, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów niż w metodzie IPL z jednoczesnym zmniejszeniem bolesności.

Dodatkowo dzięki technologii SHR, w której głowica zabiegowa jest płynnie przesuwana po ciele, a nie przykładana miejsce przy miejscu zabiegi są znacznie szybsze i praktycznie nieodczuwalne.

Do uzyskania optymalnych efektów potrzebna jest seria zabiegów. Ich ilość uzależniona jest od koloru włosów i skóry, gospodarki hormonalnej, a także indywidualnych skłonności, zwykle jest to 5-6 zabiegów.