Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zaawansowany i bardzo skuteczny zabieg powodujący regenerację, odmłodzenie i wygładzenie powierzchni skóry. Sprawdza się doskonale w przypadku zmarszczek, wiotkości skóry czy rozstępów lub blizn potrądzikowych.

Jego działanie opiera się na dwóch czynnikach. Po pierwsze samo mikronakłówanie skóry powoduje napływ w miejsce uszkodzenia komórek naskórka lub skóry właściwej, jej regenerację i odnowę, dochodzi również do uwolnienia czynników wzrostu i mediatorów stanu zapalnego, które przyczyniają się do przebudowy struktury skóry poddanej zabiegowi. Drugim czynnikiem jest znaczne zwiększenie przepuszczalności skóry dla substancji aktywnych pod wpływem maleńkich nakłóć. Substancje te mogą dotrzeć i zadziałać w głębszych warstwach skóry, co jest niemożliwe w przypadku powierzchownego działania.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej w naszym gabinecie wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, w którym stosuje się jednorazowe, sterylne końcówki z kilkudziesięcioma cieniutkimi igłami. Urządzenie to ma znaczną przewagę nad tradycyjnie stosowanymi do takich zabiegów rollerami. Sterylne igły wymieniane przy każdym zabiegu zapobiegają przenoszeniu bakterii, możliwe jest regulowanie długości igieł podczas zabiegu, co umożliwia jednoczesną pracę na całej powierzchni twarzy włącznie z okolicą oczu, gdzie skóra jest bardzo cienika, igły wbijane są ze stałą prętkością, którą można dobierać i zmieniać podczas zabiegu w zależności od potrzeb, nakłucia wykonywane są pod kontem prostym, co zapobiega nadszarpywaniu powierzchni naskórka, które może mieć miejsce przy używaniu rollerów.

Zabiegowi temu towarzyszy pewna bolesność, którą można skutecznie zniwelować stosując odpowiednie kremy znieczulające.