Zabiegi złuszczające na twarz

Złuszczanie kwasami

Złuszczanie kwasami owocowymi to zabieg cieszący się dużą popularnością ze względu na szerokie zastosowanie i uzyskiwane efekty. Zasadą działania większości kwasów jest ich rozpuszczanie połączeń między komórkami naskórka, co powoduje ich złuszczanie i stymuluje skórę do regeneracji.

Kwasy owocowe różnią się między sobą mocą, pH, rozpuszczalnością w wodzi lub tłuszczach, wielkością cząsteczki warunkującą szybkość penetracji skóry. Większość kwasów można stosować wyłącznie w okresie jesiennym i wiosennym, niektóre, jak kwas migdałowy niemal przez cały rok, niektóre posiadają dodatkowo właściwości rozjaśniające (hamujące melanogenezę), inne właściwości przeciwbakteryjne, poszczególne kwasy różnią się też między sobą właściwościami drażniącymi.

Aby odpowiednio dobrać zabiegi kwasami niezbędna jest wiedza i fachowa ocena stanu skóry. W naszym gabinecie terapię złuszczającą dobieramy indywidualnie do konkretnego klienta, co gwarantuje najlepsze efekty serii zabiegów. Zawsze należy pamiętać o fotoochronie.

Wykonujemy zabiegi z użyciem:

  • Kwasu migdałowego i azelainowego – doskonałe połączenie dla skór z trądzikiem (nawet ze zmianami ropnymi), dobrze sprawdza się też w zabiegach dla skóry wrażliwej nawet z trądzikiem różowatym. Kwas migdałowy działa delikatnie złuszczająco, jego struktura jest zbliżona do antybiotyków, dlatego daje dobre rezultaty w terapii cery trądzikowej, ma działanie rozjaśniające i pobudzające regenerację. Kwas azelainowy oprócz hamującego działania na bakterie powodujące trądzik, działa również rozjaśniająco na przebarwienia.
  • Kwas mlekowy, szikimowy i retinol – mieszanka kwasów dedykowana przede wszystkim dojrzałej cerze, ale może być też stosowana również jako profilaktyka przeciwstarzeniowa lub w przypadku trądziku grudkowo-krostkowego. Kwas mlekowy – działa złuszczająco, rozjaśniająco, nawilżająco i regenerująco. Kwas szikimowy – nawilża, działa przeciwbakteryjnie, antyoksydacyjnie, lekko rozjaśniająco i złuszczająco. Retiol – składnik o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym, reguluje proces złuszczania naskórka.

Frost peel (TCA)

Kwas trójchlorooctowy (TCA, frost peel) 40% – najmocniejszy, stosowany w kosmetyce kwas dający silny efekt złuszczający, powodujący wyraźne rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz zauważalną poprawę jakości skóry. Powoduje kontrolowane, chemiczne poparzenie powierzchni skóry, jej czasowe, lekkie ściemnienie, następnie złuszczanie w postaci płatów. Podczas zabiegu odczuwane jest pieczenie i szczypanie, natomiast sam proces złuszczania skóry jest bezbolesny i nie wyklucza z normalnego funkcjonowania(choć skóra wyraźnie się złuszcz, może być zaczerwieniona i podrażniona).

Pixel peel – połączenie kwasu TCA 30% z mikronakłuwaniem za pomocą rollera z krótkimi igiełkami dla synergicznego działania w odbudowie skóry

Retinol z witaminą C(Retix C)

Doskonałym zabiegiem złuszczającym i regenerującym skórę dla osób z cerą dojrzałą jest Retinol z witaminą C (odpowiednik zabiegu Retix C). Sprawdzi się on również doskonale jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa czy w przypadku cery z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Jest to połączenie 5% retinolu z czystą witaminą C. Retinol jest składnikiem, którego zastosowanie ma udowodnione działanie odmładzające i zwiększające gęstość skóry, witamina C jest antyoksydantem, działa rozjaśniająco i jest niezbędna do syntezy kolagenu.

Efektem serii zabiegów jest rozjaśnienie przebarwień, spłycenie drobnych zmarszczek i poprawa ogólnej kondycji skóry. Zabieg składa się z 3 etapów: nałożenia serum z witaminą C, nałożenia maski z witaminą C i nałożenia serum z Retinolem, które klient zmywa sam po upływie 6-8 godzin. Po zabiegu może wystąpić lekkie podrażnienie i zaczerwienienie skóry oraz złuszczanie jej powierzchni.